Jak działa myjnia samoobsługowa
Kategorie:

Jak działa myjnia samoobsługowa

Jak działa myjnia samoobsługowa – w dzisiejszych czasach myjnie samochodowe samoobsługowe mocno zyskują na popularności. Coraz więcej osób które do tej pory myło swoje samochody u siebie na podjeździe, albo na myjniach automatycznych przerzuca się właśnie na myjnie samoobsługowe. Jest to nie tylko wygodne rozwiązanie, ale jest także zdrowsze dla lakieru naszego samochodu. Myjąc nasz samochód na myjni bezdotykowej nie mamy możliwości zarysować bądź uszkodzić lakieru naszego samochodu. Wyjątkiem są sytuacje w których nie zastosowaliśmy się do instrukcji obsługi myjni samochodowej. Jak działa myjnia samochodowa oraz czym kierować się wybierając najlepszą dla naszych potrzeb? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Jak działa myjnia samoobsługowa?

Jak działa myjnia samoobsługowaZasada działania myjni samoobsługowej jest bardzo prosta. Jak sama nazwa wskazuje, na tego typu myjni to my sami myjemy nasz samochód. Nie robią tego za nas zautomatyzowane szczotki tylko my sami za pośrednictwem dystrybutora z wodą pod wysokim ciśnieniem. Jej główną przewagą nad tradycyjnym myciem samochodu jest to że nie rysuje ona lakieru samochodu. Nie mamy kontaktu z karoserią samochodu za pośrednictwem żadnej gąbki czy szczotki. Wszystko załatwia za nas woda pod wysokim ciśnieniem wraz ze wszystkimi szamponami i woskami w niej zawartymi. Warto też pamiętać, że nawet jeśli myjemy nasz samochód jak najdelikatniej, to kamyki obecne w błocie i zabrudzeniach na naszym samochodzie, zawsze zostawią rysę jeśli wytrzemy je ręcznie. Na myjni bezdotykowej zawsze mamy kilka etapów mycia pojazdu. Pierwszym z nim jest zwykłe spłukanie i zmoczenie samochodu. etap ten ma na celu spłukać większy brud z karoserii pojazdu i przygotować ją do właściwego mycia. Kolejnym etapem dopiero jest mycie właściwe. Wtedy w wodzie podawanej przed dystrybutor pojawia się szampon, a sama woda podawana jest pod większym ciśnieniem niż w pierwszym etapie. Jest to moment kiedy dokładnie możemy zmyć każde zabrudzenie z naszego samochodu. Następnie mamy etap tak zwanego osuszania. Woda wtedy podawana jest pod mniejszym ciśnieniem, a sam etap ma za zadanie spłukanie pozostałości po szamponie z lakieru naszego samochodu. Ostatnim etapem jest woskowanie. Dzięki niemu nasz samochód zyska nowy blask i będzie prezentować się o wiele bardziej okazale. Dodatkowo wosk ma za zadanie zabezpieczyć lakier naszego samochodu przed niesprzyjającymi warunkami obecnymi na drodze.

Polecamy uwadze:

Czy warto korzystać z myjni bezdotykowych?

Rozwiniemy tutaj nieco wątek rozpoczęty w poprzednim podtytule i wyjaśnimy dlaczego jest to najlepszy rodzaj myjni samochodowej. Na myjni tego typu to my przejmujemy kontrolę nad myciem naszego samochodu i sami decydujemy z jaką starannością to zrobimy. Ma to szczególne znaczenie kiedy dokładnie chcemy umyć każdy zakamarek naszego pojazdu albo wymyć sól ze wszystkich wnęk po zimie. Zalegająca sól może znacząco przyspieszyć proces korodowania naszego samochodu, dlatego ważnym jest aby regularnie ją z niego usuwać. Myjąc samochód samodzielnie nie jesteśmy w stanie zrobić tego tak dokładnie jak za pośrednictwem wody na myjni samochodowej bezdotykowej. Jesteśmy wtedy w stanie dojść w każdą przerwę pod tablicą rejestracyjną albo w słabo dostępne zakamarki w felgach. Myjnie samoobsługowe są obecnie coraz popularniejsze, dlatego nie jest problemem spotkać taką na swojej drodze bądź wyskoczyć na nią w wolnej chwili. Coraz więcej osób decyduje się korzystać z usług firm tego typu, dlatego przedsiębiorcy odpowiadają na zapotrzebowanie społeczeństwa budując coraz to nowe myjnie samochodowe. Dzięki temu nie musimy daleko szukać aby znaleźć myjnię samochodową i w każdej chwili możemy na nią podjechać.

Przewaga myjni samoobsługowej nad myjnią automatyczną.

Tak jak wyżej wspominaliśmy, korzystanie z myjni bezdotykowych niesie za sobą mnóstwo zalet i ich przewaga nad myjniami automatycznymi jest coraz bardziej widoczna. Wyjątkiem są oczywiście osoby stawiające na wygodę i komfort korzystania z myjni. Jeśli nie chcemy się męczyć, a niekoniecznie zależy nam na idealnym umyciu naszego samochodu, wtedy lepszym rozwiązaniem będzie z pewnością myjnia automatyczna. Najczęściej wystarczy tylko przez taką myjnię przejechać albo zostawić w niej samochód, a maszyny same doprowadzą go do czystości. Często zdarza się też tak, że mamy ważny telefon do wykonania i czas w którym musimy poczekać na umycie naszego pojazdu będzie idealnym momentem aby ten telefon wykonać. W obecnym świecie zdecydowana większość producentów myjni samochodowych to myjnie samoobsługowe bezdotykowe. Jest ich po prostu więcej dlatego jeśli chcemy szybko i sprawnie umyć pojazd to kierujemy się najczęściej właśnie na tego typu myjnię. Myjnie automatycznej trzeba nieco dłużej poszukać. Były one popularne jakiś czas temu, dzisiaj zdecydowaną większość myjni samochodowych stanowią myjnie bezdotykowe. Stały się one tak popularne że często tworzą się do nich nawet kolejki, a gdy chcemy szybko umyć swój samochód jest to niemożliwe przez wielu chętnych chcących umyć swoje samochody.