Jak się ubrać na masaż?
Kategorie:

Jak się ubrać na masaż?

Jak się ubrać na masaż? Masaż relaksacyjny to marzenie dla wielu osób. Jeszcze niedawno na takie udogodnienia mogli pozwolić sobie tylko najbogatsi. W dzisiejszych czasach wygląda to zupełnie inaczej, bowiem możliwe jest skorzystanie z takiego zabiegu za stosunkowo atrakcyjną cenę. Kiedy po raz pierwszy wybieramy się do salonu SPA, często nie do końca wiemy, w jaki sposób się ubrać. Wbrew pozorom jest to ważna kwestia, jeśli chcemy czuć się komfortowo zarówno przed, jak i po całym masażu.

W jaki sposób powinniśmy ubrać się na masaż? Na czym polega odpowiednie przygotowanie do masażu? W jaki sposób odprężyć się i wyciszyć przed masażem? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

W jaki sposób powinniśmy ubrać się na masaż?

Nie ma w tym niczego dziwnego, że jeśli po raz pierwszy wybieramy się na masaż, to zastanawiamy się, w jaki sposób powinniśmy się ubrać. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że jest to zależne od tego, jakiego rodzaju masaż będzie wykonywany. Przykładowo indonezyjska odmiana polega na zabiegu na twarzy, w konsekwencji ubiór nie ma właściwie żadnego znaczenia. Nieco inaczej wygląda to w przypadku masażu relaksacyjnego. Przemyślenie kwestii ubioru jest wówczas bardzo ważna, bowiem od tego zależy czy będziemy czuć się komfortowo. Specjaliści zalecają wygodne i luźne ubieranie się. Warto wybrać taką stylizację, która nie będzie problematyczna do zakładania i do ściągania. Kiedy przybędziemy na miejsce, wówczas prawdopodobnie jeden z pracowników poprosi nas o zdjęcie ubrań i przebranie się w specjalnie przygotowaną bielizną. Po całym zabiegu zdecydowanie bardziej komfortowe będzie włożenie czegoś miękkiego, co nie będzie krępować naszych ruchów. Świetnym przykładem może okazać się dres lub inne nieuciskające ubranie. Zrezygnujmy w tym dniu z biżuterii- osoba masująca ma wtedy dość duży problem, a my możemy nie czerpać maksymalnej satysfakcji. Ważna jest kwestia odpowiedniego spinana włosów- najbardziej optymalny będzie ciasny kok, ewentualnie wysoki kucyk. Kosmyki nie tylko ograniczają i spowalniają ruchy masażysty, ale jednocześnie mogą ubrudzić się w olejku, a takiej sytuacji powinniśmy z pewnością unikać. Jak jednak wygląda sprawa bielizny? Dużo zależy od tego, czy masaż będzie wykonywany na całym ciele, a może tylko na określonych partiach. Niekiedy zostaniemy poproszeni o jej zdjęcie, jednak w zamian otrzymamy figi/stringi jednorazowe. Odpowiednio dobrana bielizna największe znaczenie ma w przypadku wyszczuplającego masażu- jest on skoncentrowany w sposób szczególny na partiach ciała, w których występuje cellulit. W przypadku nieprawidłowego dobrania bielizny praca masażysty będzie utrudniona, bowiem ruchy zostaną znacznie ograniczone.

Sprawdź koniecznie:

Na czym polega odpowiednie przygotowanie do masażu?

Skoro wiemy już, w jaki sposób powinniśmy ubrać się na pierwszy masaż, powinniśmy skupić się teraz na tym, jak przygotować się do tego zabiegu, aby przebiegł pomyślnie. Ponownie dużo zależy od tego, na jaki rodzaj masażu się zdecydujemy. Będąc w SPA w ofercie mamy wiele różnych masaży, a ich wybór zależny jest przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji i możliwości finansowych. Masaże są oczywiście wykonywane w pozycji leżącej. Dlatego też istotna jest kwestia tego, aby zrezygnować z ciężkich posiłków przynajmniej 2 godziny wcześniej. Dlaczego jest to tak istotne? W przeciwny, wypadku leżenie na brzuchu wiąże się z uciskaniem go w trakcie masażu, co mogłoby prowadzić do odczuwania nudności. Oczywiście chodzi również o to, aby utrzymać prawidłowe krążenie i ukrwienie skóry. Decydując się na jakikolwiek masażu powinniśmy zrezygnować z makijażu. W przeciwnym wypadku będzie musiał tego dokonać masażysta. Chwilę przed zabiegiem warto wziąć ciepły prysznic. Ciało powinno być czyste, bowiem wykorzystywane są olejki i kremy, nie chcemy przecież wcierać substancji odżywczych w bród. Dodatkowo kąpiel rozluźnia mięśnie, jednocześnie przyczynia się do poprawy krążenia krwi. W praktyce oznacza to, że masaż będzie efektywniejszy, my natomiast poczujemy się zrelaksowani, w konsekwencji będziemy maksymalizować korzyści podczas takiego zabiegu.

W jaki sposób odprężyć się i wyciszyć przed masażem?

Zanim wybierzemy się do pokoju masażu, każdorazowo powinniśmy odpowiednio odprężyć się i wyciszyć. W końcu chcemy, żeby zabieg wpłynął pozytywnie nie tylko na nasze ciało, ale również na zmysły. W końcu powinno nam zależeć na tym, by zniwelować stres, dzięki czemu zaznamy błogiego relaksu. W rzeczywistości nie jest to zbyt łatwe zadanie. Musimy robić wszystko co w naszej mocy, aby uwolnić umysł od wszelkich niepokojów  czy też zmartwień. Ważna jest kwestia tego, aby znaleźć chwilę na wyciszenie się i uspokojenie nerwów. Zabieg będzie wówczas jeszcze skuteczniejszy, a my poczujemy się jak zdrowo narodzeni. Przed udaniem się na masaż warto pobyć w ulubionym towarzystwie. Zadbajmy o dodatkowe elementy, czyli nastrojowa muzyka, świece, poprośmy o ładny zapach w pomieszczeniu.