Laser frakcyjny zastosowanie
Kategorie:

Laser frakcyjny zastosowanie

Laser frakcyjny zastosowanie – zabiegi laserowe to rodzaj nieinnowacyjnej metody regeneracji skóry. Pozwalają w krótkim czasie osiągnąć nam spektakularne efekty odmłodzenia naszej skóry, poprawy jędrności oraz likwidacji niedoskonałości. Często lasery używa się także w celu wypalania cebulek w momencie, gdy chcemy się pozbyć niechcianego owłosienia, ale także roztopów, blizn oraz znamion i pieprzyków. W kosmetologii najczęściej stosuje się lasery frakcyjne na, których skupimy się w tym artykule. 

Jak działa laser frakcyjny?  

Laser frakcyjny to rodzaj nowoczesnego urządzenia, które wykorzystywane jest do trwałej oraz efektywnej regeneracji skóry. Leczenie odbywa się poprzez kontrolowane uszkodzenia komórek skóry, które pobudzają naturalne procesy odbudowy. Laser emituje energię świetlną, która pochłaniana jest przez zawartą w skórze wodę. W wyniku naświetlenia ulega ona podgrzaniu, a następnie odparowuje w wyniku czego uszkodzeniu ulegają komórki. Wskutek czego w skórze rozpoczyna się proces regeneracji oraz dochodzi do tworzenia się nowych włókien kolagenowych. 

Dla kogo przeznaczony jest laser frakcyjny?

Z laseroterapii mogą korzystać kobiety w każdym wieku, które chcą przeciwdziałać starzeniu się skóry, walczą z pierwszymi zmarszczkami oraz pragną mocniejszego i widocznego odmłodzenia. Po wykonaniu kilku zabiegów skóra staje się zagęszczona, rozjaśniona oraz bardziej napięta. W konsekwencji redukcji ulegają rozszerzone pory, znikają pęknięte naczynka oraz zmarszczki w okolicach oczu i ust.

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 – jak działa?

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 nie uszkadza całej powierzchni skóry, a jedynie wybraną jej część. Odpowiednia budowa lasera sprawia, że w tkance pojawiają się równomierne ubytki, które wyglądają jak dziurki. W ten sposób nakłaniamy organizm do samoczynnej odbudowy. 

Laser frakcyjny wskazania do zabiegu 

Jest to bardzo silne narzędzie w rękach odpowiedniego specjalisty. Może pomóc w pozbyciu się występujących problemów z estetyką. Jego zaletą nie tylko jest działanie odmładzające, ale także redukcja porów i blizn oraz usuwanie przebarwień. Natomiast laser frakcyjny CO2 spłyca zmarszczki, nawilża, wyrównuje koloryt, zmniejsza przetłuszczenie oraz zwiększa elastyczność skóry. Rodzaj zabiegu, w którym wykorzystuje się  laser frakcyjny CO2 nadaje się idealnie dla osób, którzy borykają się z potrądzikowymi, pooparzeniowymi oraz pourazowymi bliznami, ale także dobrze sprawdzi się w przypadku osób starszych, które chcą sobie odjąć kilka lat. 

 

Laser frakcyjny CO2, a skutki uboczne

W pierwszej kolejności warto wiedzieć, że zabiegi, które wykonywane są laserem frakcyjnym wymagają rekonwalescencji. Jest on na tyle silny, że powinien być wykonywany przez specjalistów przy spełnieniu kilku warunków takich jak:

      • przy zabiegu należy wykonać znieczulenie miejscowe przy użyciu specjalnego kremu
      • warto pamiętać, że po zabiegu z dodatkiem CO2 nasza twarz staje się obrzęknięta, czerwona oraz szorstka. Pacjent przez pierwsze dni może odczuwać także lekki ból. Złuszczanie i gojenie się trwa z reguły kilka dni. W większości przypadków zaleca się, aby pacjent został tydzień w domu po zabiegu. 

Przygotowania do zabiegu

Przed zabiegiem powinno unikać się słońca oraz produktów, które mogą przyczynić się do podrażnienia naszej skóry. Jeśli jednak w niedawnym czasie mieliśmy wykonywany jakiś zabieg z użyciem lasera powinniśmy odczekać min 30 dni przed przystąpieniem do następnego leczenia. 

Czym jest osocze bogato-płytkowe?

Jest to rodzaj płynu, który uzyskiwany jest po odwirowaniu w wirówce próżniowej krwi obwodowej pacjenta. Jest to krwiopochodny preparat, który w swoim składzie zawiera skoncentrowane płytki krwi. Najważniejszym działaniem osocza jest uwalnianie z ziarnistością płytek krwi co przyczynia się do tego, że skóra zwiększa szybkość regeneracji. Osocze bogato-płytkowe stosowane jest najczęściej w ortopedii, stomatologii, traumatologii, chirurgii oraz okulistyce. 

Laser frakcyjny w połączeniu z osoczem 

W przypadku takiego połączenia skóra zyskuje szybszą regenerację oraz podwójne działanie, przez co zabieg staje się efektywniejszy. Dzięki zastosowaniu osocza skóra goi się znacznie szybciej. 

Wskazania do zabiegu 

Redukcja blizn zabiegowych,
Redukcja blizn przerostowych,
Redukcja blizn występujących po oparzeniu.

Lasery ablacyjne i nieablacyjne 

Lasery frakcyjne możemy podzielić ze względu na ablacyjne i nieablacyjne. Laser CO2 jest to laser CO2. Podczas wykonywania zabiegów za jego pomocą dochodzi do złuszczenia skóry, czyli tak zwanej ablacji. Jednak w praktyce za pomocą tej techniki osiągnięty efekt jest słabszy. Natomiast, gdy stosujemy laser nieablacyjny, żeby osiągnąć taki sam efekt jaki mamy po zabiegu ablacyjnym cały proces leczenia trzeba powtórzyć od 2 do 5 razy. Wiąże się to z dużo większymi kosztami i zajmuje dużo więcej czasu, a i tak efekt nie będzie dużo lepszy. Po drugie po użyciu lasera nieablacyjnego nasza skóra nie posiada mocnego efektu odświeżenia i odmłodzenia skóry, który charakterystyczny jest w przypadku zabiegu ablacyjnego. 

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl