Botox skuteczny na zmarszczki ust
Kategorie:

Botox skuteczny na zmarszczki ust

Botox skuteczny na zmarszczki ust – zastrzyki na zmarszczki ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów w kosmetycznej chirurgii plastycznej, nie tylko dlatego, że jest to zabieg małoinwazyjny, ale także dlatego, że efekt na skórze wokół ust czy ust jest bardzo zauważalny. wygląd twarzy. Wraz z wiekiem drobne zmarszczki w jamie ustnej często pojawiają się od górnej wargi do nosa i od dolnej wargi do podbródka. Fałdy mają jednak duży wpływ na mimikę twarzy.

Rozpoznaj fałdy

Linie ust – powszechnie nazywane również zmarszczkami, liniami palacza lub liniami wokół ust – to cienkie linie, które promieniują bezpośrednio nad górną wargą do nosa i bezpośrednio pod dolną wargą do brody. Ponieważ biegną pionowo, wizualnie przypominają plisowane spódnice, stąd nazwa.

Te zmarszczki kącików ust są bardzo typowe i początkowo pojawiają się tylko na górnej wardze i zwykle są widoczne tylko podczas ruchu warg, na przykład na czubku wargi. Jednak wraz z wiekiem na dolnej wardze pojawiają się również drobne linie. Zwykle można je zobaczyć nieruchome. Drobne zmarszczki sprawiają, że twarz wygląda na starszą o lata. Co więcej, kobiety są, co zrozumiałe, zaniepokojone faktem, że ich szminka osadza się w małych zagłębieniach.

Przyczyny pomarszczonych ust

Botox skuteczny na zmarszczki ust
Botox skuteczny na zmarszczki ust

Jest to połączenie aktywności mięśni i kolorytu skóry, który zmniejsza się wraz z wiekiem, powodując, że usta wydają się pomarszczone.
Usta składają się głównie z mięśnia w kształcie pierścienia zwanego musculus obturator. Jest to szczególnie zauważalne, gdy usta są zgięte, na przykład podczas całowania, palenia lub jedzenia. Dlatego cienkie linie są często nazywane zadymionymi liniami.

Wraz z wiekiem skóra traci swoją elastyczność i gromadzi się podskórna tkanka tłuszczowa, która wpływa również na kontury ust. Jednocześnie skóra wokół ust jest przeładowana mimiką i może szybko powstać zauważalna zmarszczka, szczególnie w tej okolicy. Jednak nie tylko energiczne ćwiczenie mięśni zamykających usta (np. poprzez palenie) ma wpływ na pojawienie się zmarszczek wargowych. Promieniowanie UV oraz predyspozycje genetyczne również przyczyniają się do powstawania zmarszczek.

Na zmarszczki ust użyj Botoxu i kwasu hialuronowego

Aby usunąć drobne linie, które już istnieją, szczególnie przydatne są zastrzyki z kwasu hialuronowego. Bruzdy można specjalnie wypełnić, aby okolice ust wyglądały świeżo i gładko. Jednak ważne jest, aby pracować w bardzo ukierunkowany i przemyślany sposób, ponieważ w przypadku nadmiernego oprysku może powstać tak zwany dziób papugi. Wygląda nienaturalnie. Dlatego dobrzy specjaliści w gabinecie m-estetica.pl polegają na wielokrotnych sesjach i bardzo rzadkim kwasie hialuronowym. Oprócz działania wypełniającego kwas hialuronowy posiada również właściwości wspomagające nawilżenie skóry oraz stymulujące jej własną regenerację.

Ponadto zaleca się Botox, aby uniknąć dalszych zmarszczek. Ponieważ zmarszczki ust są spowodowane głównie działaniem mięśni zamykających usta, Botox jest bardzo skutecznym zabiegiem. – Botox rozluźnia mięśnie, zmniejszając ruch w celu zmniejszenia zmarszczek. Podobnie jak w przypadku stosowania kwasu hialuronowego, czas wstrzyknięć botoksu wymaga absolutnej ostrożności. Tylko umiarkowane dawki mogą dać naturalne i piękne rezultaty.

Botoks może rozluźnić mięśnie na około trzy do czterech miesięcy. Jednak długotrwałe ćwiczenia „bez treningu” zmniejszą zmarszczki, a mięśnie mogą również zużywać mniej siły. Efekt ten utrzymuje się od sześciu do dwunastu miesięcy.