Panele fotowoltaiczne i tempo ich produkcji – ile może wyprodukować 6 kW? Roczny koszt energii elektrycznej zużywanej przez elektrownię zależy od wielu czynników, m.in.: podatków, potrzeb gospodarstwa, wymagań urzędów państwowych i warunków pogodowych. Mimo to możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy w tej kwestii, decydując się na rozwiązanie fotowoltaiczne. Dlaczego warto na nim polegać i docelowo w niego inwestować?
Od czego zależy moc paneli fotowoltaicznych?
Instalacje fotowoltaiczne powstały z myślą o wykorzystaniu energii odnawialnej, do której niewątpliwie należy energia słoneczna. Pochłaniając światło, a następnie przetwarzając je na energię elektryczną dzięki specjalnym ogniwom fotowoltaicznym, ogniwa te dostarczają przetworzoną energię elektryczną użytkownikom domowym lub biznesowym. Sprawność instalacji fotowoltaicznych zależy od wielu czynników, m.in. od wielkości paneli fotowoltaicznych, warunków atmosferycznych i intensywności promieniowania słonecznego oraz odpowiedniego nasłonecznienia instalacji. Z tego powodu panele fotowoltaiczne nie mogą być dobrane przypadkowo i w dużej mierze zależą od ich prawidłowego montażu, np. na dachu. Kąt nachylenia względem światła słonecznego często ma decydujący wpływ na efektywność produkcji energii słonecznej. Nie bez znaczenia jest także kraj pochodzenia i produkcji paneli fotowoltaicznych – zawsze warto wybierać produkty produkowane w Polsce, gdyż mają one parametry dostosowane do polskich warunków pogodowych i nasłonecznienia, które w różnych porach roku może być słabsze lub silniejsze. Panele fotowoltaiczne muszą być również wysokiej jakości i wykonane nowoczesną technologią, bo tylko wtedy możemy być pewni, że ich praca przyniesie wymierne efekty w postaci zadowalającej energii elektrycznej. Ogniwa fotowoltaiczne odpowiadają za zamianę energii słonecznej w energię elektryczną. Pod wpływem światła słonecznego doskonale pochłaniają energię i dostarczają przetworzony prąd do dalszego wykorzystania.
Ilość paneli fotowoltaicznych – ile nam wystarczy?
Niemal wszyscy inwestorzy zadają to pytanie przed podjęciem ostatecznej decyzji. Choć na to pytanie łatwo odpowiedzieć, na przykład konsultując się z ekspertem, najczęściej decydujemy się na zakup mniejszej liczby paneli, które nie są w stanie w pełni zaspokoić potrzeb energetycznych. Wynika to głównie z kwestii finansowych, gdyż cena PV wystarczająca na pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną np. w firmie wymaga średnio 12-16 paneli fotowoltaicznych, co jest sporym wydatkiem i nie każdego na to stać. O ile możliwe jest pozyskanie dofinansowania np. z programów Czyste Powietrze czy Moja Moc, o tyle początkowa kwota pieniędzy na pokrycie całej inwestycji jest ogromna i nie każdy ją posiada. Jednak na dłuższą metę jest to zdecydowanie opłacalna inwestycja. Jak pokazało wiele badań, inwestorzy mogą zaoszczędzić tysiące złotych rocznie na rachunkach za prąd, stosując panele fotowoltaiczne. Aby dokładnie obliczyć, ile paneli fotowoltaicznych będziesz potrzebować, możesz skorzystać z bezpłatnych kalkulatorów dostępnych w Internecie. Dobry sprzedawca paneli fotowoltaicznych może umożliwić klientom przeprowadzenie samodzielnych kalkulacji oraz profesjonalne i kompleksowe doradztwo w tym zakresie. Skorzystaj z okazji i kup tyle paneli fotowoltaicznych, na ile Cię stać, co obniży Twoje rachunki za prąd.
Koszty inwestycji dla inwestorów i ich opłacalność
Panele fotowoltaiczne z https://virtussun.pl/oferta/fotowoltaika-bydgoszcz/ i cała konfiguracja pozwalająca na zamianę energii słonecznej na energię elektryczną jest bardzo korzystną opcją, ale wymaga na wstępie kapitału własnego. Część środków można później odzyskać w ramach programu organizowanego przez dotacje unijne i agencje rządowe, ale początkowe nakłady muszą ponieść sami inwestorzy. Jeśli chcemy zmaksymalizować opłacalność naszej inwestycji, musimy najpierw znaleźć dobrego importera paneli PV. Nie tylko dobierze odpowiednią ilość paneli w oparciu o nasze możliwości finansowe, ale również wielkość naszej przestrzeni na dachu czy działce oraz zapotrzebowanie na energię elektryczną, która jest kwestią kluczową. Choć rynek fotowoltaiki w Polsce dopiero się rozwija, to już można spotkać nieuczciwych przedsiębiorców, którzy stawiają przychody ponad interesy klientów, przez co panele fotowoltaiczne nie są wystarczająco wydajne, aby zaspokoić zapotrzebowanie na energię elektryczną. Aby tego uniknąć, zawsze wybieraj firmę, która cieszy się dobrą reputacją na rynku, a także dysponuje materiałami odpowiednimi do polskich warunków pogodowych – kwestia kluczowa, biorąc pod uwagę liczbę słonecznych dni w różnych porach roku. Na przykład różni się od słonecznej Hiszpanii. Fotowoltaika http://www.gmstarbud.pl/realizacje/ to przyszłość, ale inwestujmy rozważnie!
Virtussun fotowoltaika |
ul. Lipinowska 27 |
87-100 Toruń |
696 200 000 |
www.virtussun.pl |
GM Starbud fotowoltaika |
Składowa 25 |
27-200 Starachowice |
518480305 |
www.gmstarbud.pl |