Jakie meble są używane w sklepie
Kategorie:

Jakie meble są używane w sklepie

Jakie meble są używane w sklepie: meble to podstawa wyposażenia sklepu, biorąc pod uwagę, że cała przestrzeń do pracy jest zaplanowana. Zgodnie z charakterystyką sklepu wybierz meble pasujące do rodzaju, stylu i ceny. Jednocześnie posiadanie standardowego zestawu jest niezbędne do efektywnej organizacji supermarketu lub butiku. Co oznacza ekspresowe meble sklepowe? Duży wybór mebli specjalistycznych m.in. odzież, obuwie, artykuły dziecięce, artykuły spożywcze, kosmetyki i zapachy, pościel, herbata, kawa, telefony komórkowe, AGD, bielizna, rajstopy, skarpetki, koszule i inne.

Jakie meble sklepowe wybrać?

Jakie meble są używane w sklepie
Jakie meble są używane w sklepie

Czy sklep może wybrać meble uniwersalne? Oprócz mebli dedykowanych do konkretnego produktu lub linii, istnieją meble sklepowe dla dużej liczby produktów. Zasadniczo są one wykonane w oparciu o uniwersalny system handlowy, który można łatwo przekonwertować i dostosować do wielkości towarów i miejsc, a także łatwo dostosować do dowolnego projektu. Zazwyczaj producenci sprzętu handlowego specjalizujący się w produkcji i projektowaniu mebli posiadają własny dział projektowy, w którym inżynierowie i projektanci przez lata ulepszają i uzupełniają swoje systemy. Jednak najczęstszymi zakupami są meble celowane: do sklepów spożywczych, sklepów odzieżowych, sklepów obuwniczych itp.

Układ pomieszczeń magazynowych

Bardzo ważne jest, aby trzymać się swojego unikalnego stylu, aby zyskać uznanie na rynku i przyciągnąć więcej klientów. Witryny internetowe oferują różne rodzaje towarów. Nowoczesne meble sklepowe do salonów sprzedaży powinny być uniwersalne, przestronne i lekkie. Ponadto muszą być niezawodne i trwałe. Co najważniejsze, takie meble potrafią skutecznie zorganizować przestrzeń w sklepie, przyciągnąć klientów i być wygodne w użytkowaniu. Najczęściej wykonane są z płyty wiórowej, MDF, szkła, stali nierdzewnej i rzadziej z litego drewna. Półki sklepowe mogą różnić się wysokością i głębokością. Lady sklepowe to funkcjonalne i reprezentacyjne wyposażenie firmy.

Przy wyborze mebli do sklepu odzieżowego zalecane są następujące ogólne kryteria:

 • Kategoria cenowa sklepu (sklepy z odzieżą młodzieżową to zwykle niska i średnia półka, więc meble nie powinny być wyszukane, co odstraszy klientów, którzy od razu spodziewają się wysokich cen. Najbardziej akceptowalne opcje: proste chromowane lub niklowane oraz półki rurowe,
 • Asortyment (zwykle sklep odzieżowy posiada szeroki wybór artykułów od jeansów i t-shirtów po modne koszule, najnowsze modne koszule, bluzy, trencze itp. Świetnie sprawdzają się tu stojące wieszaki.
 • Planowana frekwencja i obroty sprzedaży (jeżeli asortyment jest szeroki a ceny luźne to oczywiście ilość odwiedzających i sprzedaż będzie dobra, co oznacza szybki proces kontroli, dlatego meble powinny być bardzo funkcjonalne i wolne od zbędnych dekoracje).
 • Wielkość sklepu, jego geometria, forma obsługi (sklep o dużej powierzchni zakłada wiele rzeczy – towarów i mebli. Jeśli powierzchnia jest ograniczona i nie ma całkowicie poprawnego kształtu, należy wziąć pod uwagę wielkość i sam układ mebli.
 • Funkcjonalność mebli (warto zauważyć, że młodzi ludzie nie przywiązują dużej wagi do jakości i estetyki mebli i wyposażenia sklepów ze względu na ich naturalną wyrazistość).
 • Kombinacja i jedność (meble do sklepów odzieżowych powinny być łatwe do przenoszenia, szybkiego demontażu, łączone i modułowe, co oznacza łączenie ich z innymi typami i wzorami).

Co to są meble sklepowe?

W każdym przypadku zadziałają:

 • Zaprojektuj ladę zakupową na stoisko biznesowe.
 • Stojak na chleb.
 • Stojak na warzywa, kosz na owoce.
 • Regały przyścienne niskie i Regały przyścienne wysokie https://kreo-market.pl/oferta/regaly/
 • Wolnostojące niskie i wysokie półki.
 • Kasa
 • Gondola
 • Witryna chłodnicza.

Wszystkie meble w sklepach spożywczych muszą spełniać wymogi higieniczne oraz być łatwe do czyszczenia i dezynfekcji.

Podstawowym zadaniem jest umieszczenie produktu i zademonstrowanie jego zalet klientowi. Ale wybór mebli handlowych jest również ważny:

 1. Optymalizacja wolnej przestrzeni – Gdy przestrzeń jest ograniczona, ważne jest efektywne wykorzystanie każdego metra.
 2. Kontroluj sytuację – Przestrzeń powinna być dobrze obserwowana w aparacie, aby nic nie zasłaniało obrazu.
 3. Efektywność finansowa – Sprawny sposób na zakup sprzętu i technologii, aby nie przepłacać za aranżację lokalu.

Efektywne rozmieszczenie mebli i wyposażenia sklepu zapewni klientom zadowolenie i wygodę, a pracownikom lepsze wykonywanie swoich obowiązków. Po ustaleniu rodzaju wyposażenia handlowego meble sklepowe umieszczane są w strefie sprzedaży. Biorąc pod uwagę wygodę przyjmowania towaru przez klientów, oblicz optymalną szerokość korytarza i wielkość mebli. To główne elementy wyposażenia gotowej powierzchni handlowej, które pozwalają na rozmieszczenie towarów i otwieranie drzwi sklepowych.