Asus Chromebook Flip C434
Kategorie:

Asus Chromebook Flip C434

Asus Chromebook Flip C434 to to ultrabook, na którym próżno szukać Windowsa 10. Jest bowiem na nim zainstalowany system Chrome OS. zazwyczaj kojarzone są ze słabymi podzespołami jak np. Intel Celeron, czy zaledwie 4 GB pamięci RAM. Chromebooki zazwyczaj kojarzone są ze słabymi procesorami Intel Celeron oraz niewielką 4 GB ilością pamięci RAM. Takie podzespoły nie mają prawa w Windowsie zapewnić pożądanej wydajności, to w połączeniu z Chrome OS (ze względu na mniejsze wymogi systemowe) sprawują się zaskakująco dobrze.  Asus Chromebook Flip C434  posiada jednak znacznie lepsze podzespoły, bowiem mamy na nim Intel® Core™ m3-8100Y oraz 8 GB pamięci operacyjnej RAM.

Dane techniczne

Producent ASUS
System operacyjny Chrome OS
Rodzaj laptopa Multimedialny
Rozmiar ekranu – przekątna 14 cali
Procesor Intel® Core™ m3
Dysk SSD

Ekran

Rozdzielczość 1920 x 1080
Powłoka matrycy Błyszcząca
Typ matrycy IPS

Procesor

Model procesora Intel® Core™ m3-8100Y (1,1 GHz, Turbo, 3,4 GHz)
Ilość rdzeni 2
Ilość wątków 4

 Pamięć operacyjna

Ilość pamięci RAM 8 GB

 Dysk twardy

Ilość dysków 1 x
Typ dysku eMMC
Pojemność dysku SSD 128 GB

 Karta graficzna

Rodzaj karty graficznej Zintegrowana karta graficzna
Model osobnej jednostki Brak
Model zintegrowanej jednostki Intel® HD Graphics 615
Wyjścia 1 x HDMI

 Interfejs

Złącza  

USB typu C x2,

USB 3.2 x 1

Komunikacja Bluetooth 4.0 (Dual band) 2*2

802.11ac

 Wygląd i wymiary

Dominujący kolor obudowy Szary/stalowy
Materiał wykonania Aluminiowa obudowa
Kolor pokrywy Szary/stalowy
Klawiatura numeryczna W touchpadzie, podświetlana diodami LED
Szerokość 320 mm
Głębokość 202 mm
Wysokość 15,7 mm
Waga 1,45 kg

Czym jest Chrome OS?

Chromebooki pod względem budowy laptopa i jego konstrukcji jak i podzespołów nie wyróżniają się niczym szczególnym od ultrabooków. Jedyną różnicą jest to, że zamiast systemu operacyjnego Windows 10 jest zainstalowany system Chrome OS. Google odpowiada za produkcję tego systemu. 

Czym jednak różni się Chrome OS od Windows 10?

Asus Chromebook Flip C434

Najważniejszym elementem systemu od Googla, Chrome OS to przeglądarka Chrome. Stanowi ona podstawę do pracy na urządzeniu, która odbywa się w głównej mierze online. W przeciwieństwie do Windowsa nie instalujemy tutaj osobnych programów, a aplikacje są dodatkowym elementem do przeglądarki, na której się pracuje. Są one dostępne do pobrania w sklepie Google Chrome Store.  Google tworząc Chrome OS, chciało wprowadzić na rynek system, który byłby przeznaczony głównie do zwyczajnego użytku codziennego, rozrywki na multimediach jak filmy, muzyka i zdjęcia i prostej pracy biurowej, do której możemy dodać mało zaawansowaną obróbkę graficzną zdjęć, filmów i muzyki. 

Aplikacje z Androida

Google chcąc zwiększyć funkcjonalność swoich systemów wprowadza do nich aktualizacje, zezwalające na instalowanie aplikacji, które domyślnie były stworzone na Androida. Zwyczajny,  mało wymagający użytkownik nie powinien odczuć braku funkcjonalności w porównaniu z Windowsem. 

Solidne wykonanie

Zwyczajne Chromebooki nie są wykonane z najlepszej jakości materiałów, a wykonanie i ogólne wzornictwo potrafi budzić wątpliwości. Ta jakość jest często odzwierciedlona w cenie urządzenia, które często są traktowane jako rozwiązania czysto budżetowe. Asus Chromebook Flip C434 z pewnością do tej grupy nie należy. Urządzenie Asusa prezentuje naprawdę stylowy i nowoczesny wygląd, a kompaktowe rozmiary i niewielka waga czynią to urządzenie idealne do pracy i rozrywki mobilnej. Sztywność i twardość obudowy zapewniona jest przez stop aluminium, z którego jest wykonana. Przenoszenie tej maszyny z miejsca na miejsce nie będzie powodować żadnego wyginania się, czy nawet łamania się obudowy. Krótki skok klawiszy oraz dobry układ klawiatury wpływają na bardzo komfortowe pisanie na tym Chromebooku. Klawiatura jest również wyposażona w podświetlenie diodami LED, które znacząco ułatwiają pracę w ciemności.

Dobra opcja dla zwykłego użytku

Asus Chromebook Flip C434 jest fantastyczny przy mobilnych rozwiązaniach. Zawiasy umożliwiają obrót ekranu o 360°, dzięki czemu z łatwością możemy przetransformować ten komputer w tablet. Jest to tzw. rozwiązanie 2w1. Technologia wyświetlacza NanoEdge zapewnia bardzo szerokie kąty widzenia, a rozdzielczość FullHD 1920 x 1080 dobrze oddaje szczegółowość obrazu. Asus Chromebook Flip C434  został wyposażony w wydajny dwurdzeniowy i czterowątkowy procesor Intel Core m3-8100Y o bazowym taktowaniu zegara 1,1 GHz, a w trybie Turbo częstotliwość taktowania zegara wynosi maksymalnie 3,4 GHz dla pojedynczego rdzenia. Ta jednostka obliczeniowa zapewnia wysoką wydajność najpopularniejszych aplikacji instalowanych na Chrome OS. Spokojnie sobie poradzi z wszystkimi postawionymi przed nim zadaniami, nawet tymi zaawansowanymi, które można wykonywać na systemie od Google. Ponadto bateria została tak zaprogramowana, aby Asus Chromebook Flip C434 działał nawet przez 10 godzin. Jest to naprawdę energooszczędne rozwiązanie. Dory moduł WiFi 5 (802.11ac) zapewni mocne i stabilne łącze i zagwarantuje bardzo szybką transmisję danych. Ponadto WiFi 5 jest znacznie mniej podatna na zakłócenia sygnału. Asus zaskoczy również jakością czystego i wyraźnego dźwięku, który jest zaprojektowany tak, aby zapenić jak najlepsze przestrzenne wrażenia słuchowe.

angielski francuski niemiecki hiszpański